Předsezonní schůzka s vedením klubu

Ševci, ve středu 2. 6. 2021 se několik z nás sešlo s vedením zlínského klubu na předsezonní schůzce. Rádi bychom vás touto formou informovali, co a jak se řešilo. Některé informace nebudou nové, ale asi nebude na škodu si je připomenout. Za klub se schůzky zúčastnili dva jednatelé – Patrik Kamas a Jirka Marušák, nechyběl také marketingový manažer Libor Kožík.

Jako první jsme se ptali na nepovedenou loňskou sezónu. Klub zpracoval analýzu, z níž vyplynulo, že hlavním problémem byla zranění klíčových hráčů, jejichž body pak citelně chyběly. Jako jedni z mála jsme také dodržovali karanténu a klub se nijak nesnažil obcházet vládní nařízení. Hokejisté se pak do celého procesu museli znovu dostávat. Nebudeme si nic nalhávat, snížené platy všemu taky nijak zvlášť nepomohly. Nicméně není to tak, že by hráči byli po celou dobu na polovině platu. Platy se postupně časem i zvedaly, podle toho jak vláda vydávala různé covid programy. A ve vedení se snažili s hráči situaci řešit i individuálně. Nyní jsou hráči na 100% platu.

S ohledem na výše zmíněné najal klub fyzioterapeuty a spolupracuje s doktory jako prevenci proti zbytečným zraněním z přípravy.

Rekonstrukce zimáku běží podle plánu, lépe řečeno jsme několik měsíců před původním plánem. Finišuje se závěrečné papírování a bude se čekat na vypsání dotačního fondu z NSA. Získání peněz z tohoto zdroje bude alfou a omegou úspěchu celé akce. Město Zlín i Zlínský kraj jsou připraveni rekonstrukci finančně podpořit. Jestliže dotace nepřijde, bude se muset rekonstruovat jen to nejnutnější, a to tak, aby se tady dala hrát extraliga.

Vedení jsme také přednesli celkovou nespokojenost a obavy ohledně výsledků v nadcházející sezóně. Klub věří trenérovi, který plně zodpovídá za skladbu kádru. Dají se očekávat nějaké letní try-outy, Extra posily se už neplánují, musela by se objevit nějaká „bomba“. Také samozřejmě záleží na jednáních s dalšími sponzory, kteří mohou z finančního hlediska další nakupování hráčů ovlivnit.

Ohledně Bukyho to vůbec nebylo tak žhavé, jak prezentoval všem známý žurnalista pan Koštuřík. Jednatelé nám sdělili, že jsou dlouhodobě v kontaktu s bývalými hráči s vazbou na Zlín a že ne vše, co se prezentuje v médiích ohledně špatných vztahů mezi klubem a exzlínskými, je pravda. Právě naopak, klub z toho těží a i tito hráči nám určitým způsobem (skautování) stále pomáhají.

Po letech končí provozovatel bufetů Enapo. Občerstvení přebírá nová firma, která se bude snažit v rámci možností zlepšit nabídku.

Zeptali jsme se i na to, co zlínský fanoušek vnímá a bere jako problém – tři jednatelé, dozorčí rady, prezídia atd. Ano, navenek to vše působí divně a nešťastně, ale bylo nám řečeno, že vše funguje tak, jak má. Každé pondělí probíhají porady vedení klubu. Jednatelé – byť všichni z nich mají své aktivity i v jiných firmách – si práci GM rozdělují mezi sebe a svým způsobem klub takto ušetří na financování postu GM. S tím souvisí také to, že každý z jednatelů má nějaké kontakty na současné i potenciálně nové sponzory, s nimiž komunikuje. A ačkoliv to třeba tak nevypadá, za poslední dobu do klubu přišlo spoustu zajímavých a dobře známých jmen, kteří mají zájem klubu pomoct (Čája a Petr Leška jako asistenti manažera mládeže, Jirka Marušák na pozici jednatele a další). Třebaže jsou někteří jen u mládeže, úzce spolupracují . Jejich kanceláře jsou ostatně hned vedle sebe, takže se tam všichni zmiňovaní potkávají a spolu funguji. Rozhodně to není tak, že by někdo blokoval někomu místo, jak často koluje mezi lidmi.

Následně jsme také řešili své „provozní“ věci ,ve kterých se nám klub bude snažit vyjít vstříc (prostory na tvorbu choreografie atd). Celkově můžeme říct, že ze schůzky máme dobrý pocit. V poslední době těch špatných zpráv pro náš klub bylo až moc, ale vidíme, že borci makají na tom, abychom se nemuseli bát o holý život v lize. Doufejme, že klukům na ledě budeme moct už brzo ukázat, že za nimi stojíme a věříme jim.

Za Ševce, za Zlín!