BOJKOT

Bohužel, je to tak. Nejprve chceme poděkovat za obrovskou podporu a mandát, který jste nám projevili v komentářích na FB a dalších sociálních sítích. V tak krátké době sehnat podporu více než 700 lidí byť „pouze“ virtuálně, je skvělé. Je zjevné, že zlínský hokej stále zajímá spoustu lidí a to je moc dobře. Tedy k věci.

Dnešní schůze se zúčastnili trenéři Srdínko, Sedlák a Kapuš, dále GM p. Pravda, zaměstnanci marketingu, bezpečnostní manager a k tomu dalších 20 lidí z řad fanoušků. Na úvod následoval asi dvacetiminutový monolog p. Pravdy, ve kterém se vyjádřil ke všem našim požadavkům. První dva body byly zamítnuty. Současní trenéři tak mají důvěru. Třetí bod (odprodej podílu města) není možné vyřešit bez souhlasu dalších majitelů, dlouhodobě se to údajně řeší. Výsledek (nic nového) vidíme sami.

Jednoduše řečeno, našim požadavkům nebylo vyhověno a co víc, pořád se jede ta stejná písnička dokola: hráčům to nelepí – trenér si mužstvo nemohl vybrat osobně – sledujeme trh s hráči a tak dále a tak dále… Téměř vše jsme v podobných verzích slyšeli na předchozích schůzkách a jsme rádi, že si to mohli vyslechnout i další fanoušci. Nezbývá nám tedy nic jiného než vyhlásit bojkot aktivního fandění na všech zápasech ,,A” mužstva do odvolání. Tímto jasně říkáme, že problém není pouze ve vedení našeho klubu. Máme i značné výhrady k přístupu hráčů nosících žlutomodrý dres – takhle se za Zlín totiž nebojuje! Doufáme, že si všichni, sponzory počínaje a vedením konče, všimnou, že pohár naší trpělivosti už dávno přetekl a že není možné donekonečna někomu něco slibovat a následně přehazovat vinu jeden na druhého. Toto vše není záležitost pouze tohoto vedení, ale i těch předchozích – včetně nejrůznějších zákulisních bojů, politikaření a businessu…

Další postupy budeme řešit vnitřně mezi členy spolku. Nikomu samozřejmě nic nezakazujeme. Je na každém z Vás, jak se k dané situaci postaví. Už předtím jsme slyšeli mnohokrát, a to i dnes na schůzce, jak moc máme být jednotní. A to my jsme – chceme klub, který bude vědět, kam míří, bude mít plány do budoucna a bude řízen profesionály na všech postech. Děkujeme všem, i ostatním přítomným fanouškům pozvaným klubem, včetně členů HFC, jejichž dotazy a připomínky byly věcné a trefné. Mnohdy se názorově neshodneme, ale co se týče zlínského hokeje, klubu, jeho fungování, současnosti, budoucnosti, všem nám jde o to stejné. Delší podrobný rozbor dvouhodinové schůze, jejíž rozsah témat byl opravdu velký, si necháme na později. Už nyní však víme, že některé informace, které máme, jsou v rozporu s tím co jsme dnes na schůzce slyšeli. Obrázek si udělejte sami.

Takže ještě jednou díky za podporu! Nekončíme, pamatujte, že vedení a hráči se mění – fanoušci zůstavají! Za zlínský hokej!