VÝZVA

Výzva pro podporu Žlutomodrých na jednání s vedením klubu!

Čtěte až do konce!

Ahoj, Ševci. Jako nejspíše drtivá většina z Vás nelibě neseme výsledky našich hokejistů. To, že jsme se po delší době rozhodli vydat nějaké vyjádření, ovšem neznamená, že jsme se o dění nezajímali. Spíše naopak, situaci vnímáme dlouho a vlastně jsme jen čekali, co bude. S některými změnami nemusíme sice souhlasit, ale pokud nejsou fatální, je potřeba vždy řešit věci s rozvahou a někdy i počkat, jak čas odkryje všechny karty. Ten čas nastal a my vidíme to, co jsme vidět a vědět nechtěli. V žádném případě bychom po minulé sezóně nečekali tak ostudné výkony a vlastně všechno to okolo.

Začněme až u výměny trenéra Říhy, čemuž jsme nerozuměli a o několik dní později jsme si na jednání s panem Pravdou chtěli nechat vysvětlit důvod. Bylo nám řečeno, že musíme pochopit, jak funguje rozhodování v klubu, co GM dělá a jakou v tom mají roli majitelé. Že měl M. Říha neuspokojivé výsledky, takže majitelé rozhodli a proto byl tedy odvolán. Po našem ostrém zhodnocení kvalit jeho nástupce jsme slyšeli, že se s nějakými dalšími trenéry jedná, ale není nic jisté. Dále jsme vyslechli námitku, že p. Srdínka neznáme, ani jeho práci a tak bychom mu měli dát prostor. Výsledek vidíme nyní. Všechny kuloární informace včetně výměn trenérů a různých trejdů si z mnoha důvodů raději necháme pro sebe.

Tento čtvrtek jsme se pokusili znovu otevřít komunikační cestu, už napřímo s GM, s lidmi z marketingu se vší úctou v tomto směru nemá cenu nic řešit. Při telefonickém rozhovoru s GM se již vkrádá myšlenka na nutnost osobního setkání, jež se následně domluvilo na páteční 16. hodinu. Bohužel nám bylo tentýž večer oznámeno jinou osobou z klubu, že se zmiňovaná schůzka mezi čtyřma očima neuskuteční. V úterý však má být schůzka fanoušků, jelikož se údajně ozvali nějací další fanoušci včetně zástupců z HFC (původní zlínský fanklub). Což bylo divné, jelikož se fanklub už nějakou sezónu schůzek s vedením klubu aktivně neúčastní. To se také potvrdilo, jelikož zástupce z HFC nám sdělil, že on žádnou schůzku nepožadoval. Bylo mu však oznámeno, že bude schůzka a má tam dojít…

To jen dokresluje to, co jsme se dozvěděli z tiskové konference, odkud víme, že v pátek byl meeting, který měl hráče nastartovat. Místo toho hráčí hráli bez nasazení a ochoty zabojovat. Za dobu, co vedeme kotel, je pan Pravda asi sedmým GM. Jsme tu už celkem dlouho a nikdo nám nemůže tvrdit, že jsme doteď nestáli za klubem v nejtěžších chvílích. Nyní nás to však už opravdu nebaví. Tím spíše, když vidíme, že to nebaví ani ty hráče. V rozhovoru s panem trenérem Říhou jsme byli ubezpečeni, že rád pomůže a vrátí se, pokud bude mít možnost, ale není to zcela na něm.

Proto teď potřebujeme Vaši pomoc, jelikož toto úterý 30.1. půjdeme na jednání a můžeme mluvit pouze za členy našeho spolku. Aby měla naše slova větší mandát, můžete nás při jednání podpořit v komentářích, kde napíšete text: "souhlasím a podporuji”. Zde jsou body, které chceme na jednání s klubem přednést:

  1. Požadujeme odvolání aktuálních trenérů a jelikož všichni ostatní oslovení trenéři odmítli, naskýtá se následující řešení dle bodu 2.
  2. Požadujeme návrat Miloše Říhy do funkce hlavního trenéra, včetně navrácení jeho asistentů a také navrácení jeho pozice sportovního manažera, minimálně do konce této sezóny.
  3. Žádáme vlastníky klubu o zahájení jednání o prodeji 20% podílu města Zlína dalším spoluvlastníkům, především společnostem TRINITY BANK a.s. a Samohýl Motor a.s.

Osmým rokem chodí zlínští fanoušci na hokej, který jde kvalitou níž a níž. Osm let se začíná něco dít až po Vánocích nebo vlastně vůbec a čeká se na zázrak. Říkáme DOST! V případě, že neuvidíme dostatečnou snahu k řešení nejen těchto problémů, nezbyde než naši účast na aktivní podpoře A týmu vynechat až do odvolání.

Informace ze schůzky dáme samozřejmě ven co nejdříve.

Děkuji za podporu.

Miroslav Bednařík

předseda výboru

Žlutomodří z.s.