DALŠÍ VYJÁDŘENÍ ŽLUTOMODŘÍ Z.S. K AKTUÁLNÍ SITUACI A VÝBĚRU GENERÁLNÍHO MANAŽERA KLUBU!!!

Poslední měsíce jsme sledovali práci zlínských radních, členy zapsaného spolku Berani Zlín a dalšího spolumajitele hokejového klubu, firmu PSG. Bohužel, výsledek jejich práce všichni známe. Tak jako i vy sledujeme a hltáme články, které se objevují v médiích. Některé z nich jsou až pobuřující, některé bohužel zavádějící.

Každopádně, i když jsme se nijak nepodíleli na výběru nového generálního manažera a byli jsme přizváni jen na jednu krátkou konzultaci od člena zastupitelstva, alespoň jsme se aktivně snažili získat co nejvíce informací o tom, co se děje.

Bohužel, celá tato taškařice o výběru nového GM byla podle našeho názoru od začátku odsouzena k nezdaru a takzvaná transparentnost, které mělo být dosaženo, se proměnila v totální frašku, která v důsledku ještě více poškodila klub jako celek.

Aktuálně se tedy nabízí vyhlášení totálního bojkotu fandění zlínskému hokejovému klubu, různé výzvy fanoušku o nekupování permanentek atd., jelikož stále nebyly naplněny požadavky naší petice, kterou podepsalo přes 1,5 tisíce lidí. Což by samozřejmě bylo pro nás nejjednodušší řešení, ale vlastně by se tím mnohé nevyřešilo. Spíš by to byl takový poslední hřebíček do rakve hokejovému klubu. K takovému řešení tedy zatím nehodláme přikročit.

Aktivně přebíráme iniciativu a včerejším dnem jsme již zahájili dialogy. První přišel na řadu pan Tomáš Valášek, prezident Berani Zlín, z.s. Další dialogy budou následovat. Naší snahou bude změnit celkové fungování klubu a aktuální vztahy napříč všemi, kterých se tato situace týká. Budeme prosazovat, aby zástupci fanoušků byli součástí klubu, měli lepší přístup k informacím, aby byli více než jen dalším partnerem do počtu, a aby znovu pomáhali budovat slávu a prestiž zlínského hokejového klubu. Meze naší trpělivosti již byly dávno překročeny. Další postup bude tedy takový: pokud zde nebude jasná dohoda se všemi spolumajiteli o kompetencích v klubu, nebude-li vytyčena jasná strategie klubu do začátku hokejové ligy, nebudeme se pro začátek aktivně podílet na tom, co nám jde nejlépe, tedy fandění na našem domácím stadionu Luďka Čajky ve Zlíně.

Žlutomodří, z.s.