Výjezdy na Vsetín

Výjezd se prodává jako balíček – doprava autobusy (200 Kč) + vstupenky do sektoru hostů (300 Kč) + výjezdové tričko (200 Kč). Celková cena je 700 Kč

HLAS SE DO ZPRÁV NA FB NEBO NA E-MAIL zlutomodri@zlutomodri.cz

Peníze posílejte výhradně na účet: 2101464081/2010

Do zprávy pro příjemce napiš:

Jméno, telefon, sobota / neděle nebo oba dny a velikost trika.

Příklad: Jan Novák, 123 456 789, oba dny, XL

Sraz v sobotu i neděli: 15:00 hod. před Zimním stadionem Luďka Čajky

Kdo pojede oba dny tak platí jen jedno triko – tzn. –200 Kč v neděli (celkem za neděli 500 Kč).

PTÁME SE NA BUDOUCNOST ZLÍNSKÉHO HOKEJE PO VOLBÁCH!

Zdar Ševci!

V minulých týdnech jsme požádali strany a hnutí kandidující do zastupitelstva města Zlína, o odpovědi na několik našich otázek. Pro nás, fanoušky zlínského hokeje, je budoucnost klubu podstatné téma. A jelikož město Zlín vlastní 49% hokejového klubu Berani Zlín, s. r. o. a je vlastníkem zimního stadionu Luďka Čajky, ve volbách si tím pádem budeme volit ty, kteří následující volební období budou rozhodovat nejenom o hokeji, ale i celkové podpoře sportu v našem městě.

Celé odpovědi:

https://drive.google.com/…MpengNWTyZGF?…

Děkujeme všem za odpovědi, kandidujícím přejeme hodně zdaru a nám pokud možno dobrý výběr!

STAN a SPD neodpověděli..

  Kdo za vás řeší sport? (Hokej i ostatní)
Piráti Jiří Jaroš – krajský radní pro sport, dříve profi fotbalista, funkcionář – představenstvo Fastav, spolupráce s UTB obor „Sportovní marketing“, dlouhodobý fanoušek Ševců a návštěvník ZSLČ
Zlín 21 Nejde o konkrétní jména, ale o nastavení funkčního systému
ANO Jiří Korec, případně Tomáš Krajíček (člen dozorčí rady Berani Zlín s.r.o.)
KDU+TOP09 Robert Hamrla (neúspěšný kandidát na GM klubu navržený městem), případně Petr Venený, funkcionář fotbalového klubu Mladcová a člen sportovní komise Rady města Zlín
Rozhýbejme Zlín Pánové Nepimach, Vyplel, Okál a Novák – všechno lidé co se v prostředí sportu dlouhodobě pohybují
Zlín sobě Zdeněk Melichárek, ředitel Ústavu tělesné výchovy na UTB
STAN bez reakce
ODS Pánové Goláň, Foukal, Kotala, Chludil, Chalánek – všichni se ve sportovní problematice orientují. P.Chalánek působil jako manažer hokejového klubu v Olomouci
SPD bez reakce
   
  Prodat městský podíl v klubu?
Piráti Hned
Zlín 21 Je to vhodná alternativa, musí se ale vyřešit mládež a fungování sportovišť
ANO Ano, pokud zájemce zajistí finančí budoucnost klubu
KDU+TOP09 Prodat, ale ne pod cenou a zájemce musí mít dlouhodobou vizi
Rozhýbejme Zlín Ano
Zlín sobě Ano
STAN bez reakce
ODS Ano, město má být v roli podporovatele bez majetkové účasti
SPD bez reakce
   
  Podpora A-týmu na druhou půlku sezóny (rok 2023)
Piráti Snížit původní roční plnění 16 mio na polovinu
Zlín 21 Je to věc další analýzy, ale klub nemůže zůstat v roce 2023 bez podpory města
ANO Stejně jako v první půli sezóny
KDU+TOP09 Věříme, že nové vedení klubu si zajistilo financování na celou sezónu. Není možné, aby rozpočet klubu stál a padal na rozhodnutí města
Rozhýbejme Zlín Stejně jako v první půli sezóny
Zlín sobě Stejně jako v první půli sezóny
STAN bez reakce
ODS Výše podpory musí být stanovena s určitou mírou spravedlnosti a férovosti k ostatním sportům. V případě prodeje podílu nastane jiná situace a postavení města se zásadně změní.
SPD bez reakce
   
  Názor na půjčku klubu (4 mio zablokované v Sberbank)
Piráti Jsme pro, jde to i na mládež
Zlín 21 Půjčku jsme podpořili
ANO Rada města byla neutrální (ani pro, ani proti). Naši zastupitelé byli pro.
KDU+TOP09 S ohledem na mládež a krasobruslení jsme půjčku podpořili, byť není zcela obvyklá
Rozhýbejme Zlín Byli jsme pro
Zlín sobě Podpořili bychom (nejsme v zastupitelstvu)
STAN bez reakce
ODS Debata o půjčce na radě byla, ale nebyl jednoznačný výsledek. Abychom se vyhnuli jakýmkoliv spekulacím, že rozhodování je ovlivněno výběrem generálního manažera, materiál jsme postoupili na zastupitelstvo bez rozhodnutí. To celkem jednoznačně půjčku podpořilo.
SPD bez reakce
   
  Rekonstrukce zimního stadionu
Piráti Chtěli jsme ji když to ekonomicky šlo. Nyní je strop 50–60 mio
Zlín 21 Naši zástupci byli v komisi pro rekonstrukci. Budeme se snažit zajistit provoz i modernizaci. Externí financování je ale pro velkou rekonstrukci nezbytné
ANO Stále chceme externí finance pro velkou rekonstrukci, finance na menší opravy modernizace od města zachováme
KDU+TOP09 Víme, že stadion je v mnoha ohledech na hranici havarijního stavu. Externí financování bude nutné, dílčí udržovací opatření na základě doporučení odborníků
Rozhýbejme Zlín Od roku 2019 jsme podporovali stavbu NOVÉ haly. Samozřejmě i rekonstrukce ZLSČ na multifunkční halu dává smysl
Zlín sobě Je nutné externí financování
STAN bez reakce
ODS Podporovali jsme „velkou“ rekonstruci s externím financováním. Aktuální stav je, že extraligu nemáme, dotaci jsme nedostali, zůstala jen potřeba víceúčelové haly. Otázkou však je, jestli tuto roli má plnit zimní stadion. Je to nová realita, kterou bude řešit nové zastupitelstvo.
SPD bez reakce

DALŠÍ VYJÁDŘENÍ ŽLUTOMODŘÍ Z.S. K AKTUÁLNÍ SITUACI A VÝBĚRU GENERÁLNÍHO MANAŽERA KLUBU!!!

Poslední měsíce jsme sledovali práci zlínských radních, členy zapsaného spolku Berani Zlín a dalšího spolumajitele hokejového klubu, firmu PSG. Bohužel, výsledek jejich práce všichni známe. Tak jako i vy sledujeme a hltáme články, které se objevují v médiích. Některé z nich jsou až pobuřující, některé bohužel zavádějící.

Každopádně, i když jsme se nijak nepodíleli na výběru nového generálního manažera a byli jsme přizváni jen na jednu krátkou konzultaci od člena zastupitelstva, alespoň jsme se aktivně snažili získat co nejvíce informací o tom, co se děje.

Bohužel, celá tato taškařice o výběru nového GM byla podle našeho názoru od začátku odsouzena k nezdaru a takzvaná transparentnost, které mělo být dosaženo, se proměnila v totální frašku, která v důsledku ještě více poškodila klub jako celek.

Aktuálně se tedy nabízí vyhlášení totálního bojkotu fandění zlínskému hokejovému klubu, různé výzvy fanoušku o nekupování permanentek atd., jelikož stále nebyly naplněny požadavky naší petice, kterou podepsalo přes 1,5 tisíce lidí. Což by samozřejmě bylo pro nás nejjednodušší řešení, ale vlastně by se tím mnohé nevyřešilo. Spíš by to byl takový poslední hřebíček do rakve hokejovému klubu. K takovému řešení tedy zatím nehodláme přikročit.

Aktivně přebíráme iniciativu a včerejším dnem jsme již zahájili dialogy. První přišel na řadu pan Tomáš Valášek, prezident Berani Zlín, z.s. Další dialogy budou následovat. Naší snahou bude změnit celkové fungování klubu a aktuální vztahy napříč všemi, kterých se tato situace týká. Budeme prosazovat, aby zástupci fanoušků byli součástí klubu, měli lepší přístup k informacím, aby byli více než jen dalším partnerem do počtu, a aby znovu pomáhali budovat slávu a prestiž zlínského hokejového klubu. Meze naší trpělivosti již byly dávno překročeny. Další postup bude tedy takový: pokud zde nebude jasná dohoda se všemi spolumajiteli o kompetencích v klubu, nebude-li vytyčena jasná strategie klubu do začátku hokejové ligy, nebudeme se pro začátek aktivně podílet na tom, co nám jde nejlépe, tedy fandění na našem domácím stadionu Luďka Čajky ve Zlíně.

Žlutomodří, z.s.

VYJÁDŘENÍ ŽLUTOMODŘÍ Z.S. K AKTUÁLNÍ SITUACI A VÝBĚRU GENERÁLNÍHO MANAŽERA KLUBU!!!

Vážení fanoušci zlínského hokeje,

Po delší odmlce nadešel čas se znovu připomenout!

Z role diváka jsme v mediích sledovali aktuální změny a posily, které míří do našeho klubu a honosná slova o postupové sezóně 22/23. Což v nás probouzí špetku optimismu. Avšak je potřeba si připomenout, jak jsme podobná prohlášení slyšeli před minulou sezónou, po které následoval sestup. Absolutně odmítáme argument, že sestup je zapříčiněn jednou nepodařenou sezónou, jednalo se o systematický odchod z Extraligy, jelikož i předcházející sezóny dopadly zcela pod očekávání.

Je pro nás zarážející, že současné vedení se snaží nechat všechno vyšumět do ztracena, tisíce naštvaných fanoušků jsou jim u prd.. absolutně si nás neváží, už se tím ani netají protože, nemají absolutně žádnou snahu s námi komunikovat.

Jen pro připomenutí několik málo faktu vedení z nedávné minulosti:

  • Vedení se veřejně nevyjádřilo k sestupu, odmítali rozhovory do medií
  • Nikdo z vedení se neomluvil fanoušků za sestup
  • Nevyjádřili se k Petici za očistu zlínského hokeje, která měla přes 1,5tis podpisů

Aktuálně probíhá výběrové řízení na pozici našeho nového GM a je potřeba znovu nahlas říci že:

  • Nebudeme klub podporovat, pokud bude někdo ze současného vedení pokračovat v řízení hokejového klubu
  • Chceme, aby nový GM převzal zodpovědnost a práci vykonával na plný úvazek a sám si sestavil tým svých spolupracovníků, kteří se mu budou zodpovídat.

Dále deklarujeme novému GM, který bude splňovat naše podmínky, maximální možnou spolupráci a naši pomocnou ruku a podporu v budování silného prestižního klubu, jenž bude mít znovu za cíl postoupit a následně se umisťovat na nejvyšších příčkách extraligy! Klub může být jen tak silný, jak věrné, jednotné a početné fanoušky má za sebou!

Žlutomodří z.s.

PETICE ZA OČISTU ZLÍNSKÉHO HOKEJE

Vážení fanoušci a podporovatelé hokejového Zlína,

Už dávno nastal čas změnit strategii klubu, žádáme vás o přečtení níže přiloženého textu, který jsme odeslali vedení zlínského klubu a zastupitelům města. Jestliže souhlasíte připojte svůj podpis k petici.

https://www.petice.com/…skeho_hokeje

Na neděli chystáme shromáždění, které se bude konat před zápasem s Brnem a o kterém budeme ještě informovat.

Dneškem začíná boj za očistu zlínského hokeje!

Společně za Zlín!

#zazmenu

Jedeme fandit na házenou ...

Hej Ševci, jdeme fandit na házenou! Již tuto neděli se ve Zlíně uskuteční reprezentační zápas našich žen proti Chorvatsku a zlínští fanoušci se rozhodli vytvořit aktivně fandící sektor. Z důvodu omezené kapacity pište o vstupenky na e-mail zlutomodri@zlutomodri.cz

P.S. Neváhej a pojď si zlepšit svou fanouškovskou náladu na ženskou házenou 😉

Výjezd na Kometu!

Výjezd hokejových fanoušků Zlína na utkání do Brna. Sraz 14:15 u Zimního Stadionu Luďka Čajky, 14:30 odjezd. Cena za dopravu pro členy Žlutomodří z.s. 99 Kč. Pro nečleny 199Kč.

Roční členství zahrnuje slevy na výjezdy a další zvýhodnění včetně sortimentu z naší dílny jako trička a mikiny. Lze se zaregistrovat na pátečním utkání u stupínku pro spíkra. Více info: https://zlutomodri.cz/novinky/2

Ke každému místu v autobuse je přiřazena i vstupenka na utkání! Cena lístku je 200Kč. Kdo má zajištěn lístek individuálně tak nás informujte.

Pro ty co jedou po vlastní ose: Vstupenka do sektoru hostů se dá kupit pouze na místě a to po předložení OP, že jste ze Zlínského kraje. V den zápasu se otevírají pokladny od 14:00.

Více zde: https://www.facebook.com/…413304856852

Předsezonní schůzka s vedením klubu

Ševci, ve středu 2. 6. 2021 se několik z nás sešlo s vedením zlínského klubu na předsezonní schůzce. Rádi bychom vás touto formou informovali, co a jak se řešilo. Některé informace nebudou nové, ale asi nebude na škodu si je připomenout. Za klub se schůzky zúčastnili dva jednatelé – Patrik Kamas a Jirka Marušák, nechyběl také marketingový manažer Libor Kožík.

Jako první jsme se ptali na nepovedenou loňskou sezónu. Klub zpracoval analýzu, z níž vyplynulo, že hlavním problémem byla zranění klíčových hráčů, jejichž body pak citelně chyběly. Jako jedni z mála jsme také dodržovali karanténu a klub se nijak nesnažil obcházet vládní nařízení. Hokejisté se pak do celého procesu museli znovu dostávat. Nebudeme si nic nalhávat, snížené platy všemu taky nijak zvlášť nepomohly. Nicméně není to tak, že by hráči byli po celou dobu na polovině platu. Platy se postupně časem i zvedaly, podle toho jak vláda vydávala různé covid programy. A ve vedení se snažili s hráči situaci řešit i individuálně. Nyní jsou hráči na 100% platu.

S ohledem na výše zmíněné najal klub fyzioterapeuty a spolupracuje s doktory jako prevenci proti zbytečným zraněním z přípravy.

Rekonstrukce zimáku běží podle plánu, lépe řečeno jsme několik měsíců před původním plánem. Finišuje se závěrečné papírování a bude se čekat na vypsání dotačního fondu z NSA. Získání peněz z tohoto zdroje bude alfou a omegou úspěchu celé akce. Město Zlín i Zlínský kraj jsou připraveni rekonstrukci finančně podpořit. Jestliže dotace nepřijde, bude se muset rekonstruovat jen to nejnutnější, a to tak, aby se tady dala hrát extraliga.

Vedení jsme také přednesli celkovou nespokojenost a obavy ohledně výsledků v nadcházející sezóně. Klub věří trenérovi, který plně zodpovídá za skladbu kádru. Dají se očekávat nějaké letní try-outy, Extra posily se už neplánují, musela by se objevit nějaká „bomba“. Také samozřejmě záleží na jednáních s dalšími sponzory, kteří mohou z finančního hlediska další nakupování hráčů ovlivnit.

Ohledně Bukyho to vůbec nebylo tak žhavé, jak prezentoval všem známý žurnalista pan Koštuřík. Jednatelé nám sdělili, že jsou dlouhodobě v kontaktu s bývalými hráči s vazbou na Zlín a že ne vše, co se prezentuje v médiích ohledně špatných vztahů mezi klubem a exzlínskými, je pravda. Právě naopak, klub z toho těží a i tito hráči nám určitým způsobem (skautování) stále pomáhají.

Po letech končí provozovatel bufetů Enapo. Občerstvení přebírá nová firma, která se bude snažit v rámci možností zlepšit nabídku.

Zeptali jsme se i na to, co zlínský fanoušek vnímá a bere jako problém – tři jednatelé, dozorčí rady, prezídia atd. Ano, navenek to vše působí divně a nešťastně, ale bylo nám řečeno, že vše funguje tak, jak má. Každé pondělí probíhají porady vedení klubu. Jednatelé – byť všichni z nich mají své aktivity i v jiných firmách – si práci GM rozdělují mezi sebe a svým způsobem klub takto ušetří na financování postu GM. S tím souvisí také to, že každý z jednatelů má nějaké kontakty na současné i potenciálně nové sponzory, s nimiž komunikuje. A ačkoliv to třeba tak nevypadá, za poslední dobu do klubu přišlo spoustu zajímavých a dobře známých jmen, kteří mají zájem klubu pomoct (Čája a Petr Leška jako asistenti manažera mládeže, Jirka Marušák na pozici jednatele a další). Třebaže jsou někteří jen u mládeže, úzce spolupracují . Jejich kanceláře jsou ostatně hned vedle sebe, takže se tam všichni zmiňovaní potkávají a spolu funguji. Rozhodně to není tak, že by někdo blokoval někomu místo, jak často koluje mezi lidmi.

Následně jsme také řešili své „provozní“ věci ,ve kterých se nám klub bude snažit vyjít vstříc (prostory na tvorbu choreografie atd). Celkově můžeme říct, že ze schůzky máme dobrý pocit. V poslední době těch špatných zpráv pro náš klub bylo až moc, ale vidíme, že borci makají na tom, abychom se nemuseli bát o holý život v lize. Doufejme, že klukům na ledě budeme moct už brzo ukázat, že za nimi stojíme a věříme jim.

Za Ševce, za Zlín!

Retro rozhovor

Připravili jsme si pro vás menší rozhovor s člověkem, který se v devadesátých letech „motal“ kolem fanouškovského dění na zlínském hokeji.

  

1) Ahoj, můžeš se nám trochu představit a říct něco o sobě a o tom kdy si začal chodit na hokej?

Ahoj, jsem Tomáš a na hokej jsem začal chodit na přelomu 80 a 90 let. Můj první hokej byl s Budějkama v roce 88. Repre zápas na našem zimáku v roce 90 proti Rusům, v té době naprostá bomba atmosféra, to mně bylo 10 let a pomalu jsem začal na hokej chodit pravidelně, i když ne úplně fandit. Na hlavním dění jsem se začínal podílet někdy kolem roku 95, začaly se tenkrát pořádat zájezdy, dostávaly se lístky od vedení a příspěvky na autobusy, prostě tehdy to byla bomba.

2) Nejvíc nás zajímá období devadesátých let. Rádi bychom slyšeli nějaký popis toho, jak to v té době na našem zimáku vypadalo – kolik tehdy chodilo lidí? Kotel fungoval již v rožku nebo byl někde jinde? Existovali už v té době nějaké skupiny s vlastní vlajkou? Na zápasy s jakým soupeřem nejvíc vzpomínáš? A kdo z cizích fanoušků sem jezdil ve větším počtu?

V 90 letech se založil poprvé fanklub. Udělaly se nějaké brigády atd. Bohužel to dospělo tak daleko, že se rozdělilo fandění a fanklub si vyklidil roh naproti tehdejšímu a taky dnešnímu rožku, což byla velká škoda. Už jen proto, že se rozdělilo cca 200 lidí, kteří místo toho, aby fandili ševcům, tak nadávali sobě. Od klubu byly tenkrát pro fanklub dresy, což se každému líbilo a byl rád, že nemusel kupovat svůj. Moc jich na prodej nebylo a byla to raketa. Co si pamatuju, tak žádná skupina neměla svoji vlajku, ve Zlíně na hokeji nebylo dřív dělení na žádné skupiny, teda kromě rožek vs. fanklub. Já byl v té době ve fanklubu, ale celá tato skupina fungovala asi 1 sezonu. Na začátku devadesátek nejezdívaly žádné hordy a nájezdy fanoušků (škoda). Když přijeli, byly to nejčastěji borci z Litvínova, Vítkovic a Olomouce. Pro nás jako Zlíňáky byl stěžejní rok 95. Začal Vsetín. Do té doby největší nenávist byla vůči Spartě. Klasika.

3) Jak se v té době organizovaly výjezdy? Jezdilo se společně busem nebo se víc využívala auta? Kolik jezdilo v průměru lidí? Pamatuješ si na největší výjezd té doby, a kde to bylo?

Na organizaci výjezdů se nás podílelo několik kluků. Vždy to bylo tak, že se šlo na vedení s požadavkem, že bychom chtěli udělat zájezd. Staral se o to ten, kdo měl čas. Většinou to byl ten, kdo nemusel do práce nebo na praxi. Jezdili kluci od Uherského Brodu po Vizovice. Mimochodem, moc aktivní a dobří kluci. Většinou to bylo v pohodě, my dali půlku, půlku dal klub. Nejlepší výjezdy byly v té době do Jihlavy, do Vítkovic, zkrátka po Moravě. Pak postoupil Vsetín a to byl úplně jiný level. První sezónu to bylo prostě tak, že všechno v pohodě (slivovička, pivko, kecání). Pak to začalo. Nenávist. Oni přijeli k nám, byli oklepáni hned na nádraží, my přijeli k nim, odplata. Pak už to postupovalo až tak, že policajti čekali od Vizovic a doprovázeli nás nebo je až na místo. V té době nás chodilo kolem 100–150. Největší výjezd v té době byl určitě na Vsetín, tam bylo až 300 Zlíňáků (to co dovolil sektor hostů). Pár z nás se dostalo i do sektoru domácích, ale radši nás převedli do zlínského (ne z naší hlavy, bylo nás vedle jejich kotle asi 20 a rozhodně to nebylo moc přátelské).

4) Vsetín – Můžeš nám říct něco blíže k tomu jak probíhaly zápasy s naším odvěkým rivalem, ať už doma či venku? Utkvěl ti v paměti nějaký zápas, který byl něčím speciální?

Vsetín – jak jsem psal výše, ze začátku nic nenasvědčovalo tomu, že by mezi námi měla být nějaká velká nenávist. Ale stalo se a já rozhodně nelituju, mám na co vzpomínat. Nenávist začala podle mě po jejich prvním titulu, oni začali a hned ho získali a my až později. Začalo to nevinně a skončilo to tak, že si neumím představit, že bych se dokázal s nimi bavit. Naše výjezdy do Vsetína byly krásné, já říkám zlaté devadesátky. Já měl 15 let a nosil bombera 🙂 . Od Vizovic do Vsetína s námi jezdili policajti a autobus už nikde nestavěl, prostě nastoupilo tvrdé jádro ve Zlíně a zbytek přistoupil ve Vizovicích. Pak už prostě nic. Ve Vsetíně jsme vystoupili a byly jsme doma. Občas byl zájezd od klubu, ale my už moc nechtěli, navíc klub sám začal pak couvat od zájezdů do Vsetína. Jednou nám vypravil 3 busy. Věděli jsme, že na nás Vesani čekají. Přijel 1 náš bus a v něm byly normálové. Vesani začali házet kamení a jít proti normálům. Pak přijel náš druhý, to už začali Vesani brzdit – a pak přijel třetí bus a z něj vyšlo naše jádro… Vesani utekli na jejich území jak malí kluci. V ten den jsme jim ještě vybili hospodu u zimáku. Nebyli tam normálové, ale jejich úderka. Celkově byly nejlepší výjezdy po Moravě, ať už to byl Vsetín nebo jinam. S Olomoucí se to taky pěkně mlelo, ale to zase většinou ve Zlíně, s nimi jezdili tenkrát skini. A pak bývaly krásné výjezdy do Znojma.

5) Všichni víme, že v té době se to na stadionu občas mlelo, pamatuješ nějaké větší bitky?

Jak píšete, občas se to mlelo. Většina si pamatuje náběh baníkovců do rožku, to byl tuším rok 98. Věděli jsme, že přijedou (teda spíš asi tušili), Baník hrál v Hradišti a u nás Vítkovice. Přišli v půlce 1. třetiny. Začalo to v rožku řadu pode mnou. No co si budeme nalhávat, bylo jich sice míň, ale byli jednoznačně lepší, naházeli tam slzák, během chvíle se rožek vyklidil a my utrpěli krutou porážku. Bylo sice pár kluků, kteří do toho šli, ale opravdu to bylo pár kluků a většinou dostali…V té době byl sektor hostů na druhé straně zimáku, takže tehdy jsme chodili pravidelně vítat hosty na našem stadionu do jejich sektoru (slzáky, čekání na hosty, občas nějaká konfrontace). Když to shrnu, tak nejvíc se to mlelo mimo Vsetín s Olomoucí a Vítkama.

6) Můžeš nám něco říct k tzv. dělení na „fotbalové“ a „hokejové“? Co bylo příčinou? Prý někteří lidé dostali od tehdejšího vedení na hokej zákazy, je na tom něco pravdy? V poslední době se zdá, že se zlínská fanouškovská scéna začíná zase sbližovat – lidé z obou kotlů chodí jak na fotbal, tak i na hokej, co si o tom myslíš?

V 90 letech se dělilo na fotbalové a hokejové. Já chodil na obojí a to samé kluci z mého okolí. Holky byly pro hokej a my kluci chodili na obojí. Bylo víc napětí, víc fanoušků hostujících, víc rvaček a taky víc policajtů. V tomhle směru byly pro nás jako pro Zlíňáky výjezdy do Olomouce (klasika), Drnovice (po zápase na hřiště), Brno (tam nás nepustili do sektoru hostí, bylo to ještě na starém stadionu za Lužánkami). V půlce jich bylo na nás asi 200, nás 45. Doteď si říkáme s klukama, se kterými se vídám, že bylo štěstí, že napadl sníh. Házeli po nás sníh a malé kameny. Jinak ke mně se nikdy žádný zákaz nedostal, ani od fotbalového ani od hokejového vedení, a to jsem jednal s oběma. Hokejový fanoušci moc na fotbal nechtěli. Škoda. V době, kdy já měl těch 15–20 let bych dal vše proto, aby kotle byly spolu. Bohužel nešlo to, hlavně hokejoví nechtěli, dnes už myslím, že je doba jiná, přeju fans co největší kotel.

7) Děkujeme za rozhovor, máš nějaký vzkaz pro zlínské hokejové fanoušky?

Vzkaz mám: fandit a nezapomenout, že máme hrdost. Zlín je nám všem na prvním místě, je to srdcovka, za kterou budeme bojovat, a věřím, že kotel bude jednou obrovský, za celou bránou, aby byl pořádně vidět.